Facebook YouTube

SMÍM PROSIT?

Podle soudobé společenské etikety na ples přichází dáma v doprovodu svého partnera. Tomuto partnerovi také věnuje svůj první tanec. Teprve pak oba ze dvojice mohou tančit také s jinými partnery.

O tanec žádá muž jemnou úklonou a tradiční větou „Smím prosit?“ U dámy s doprovodem musí nejprve požádat o dovolení partnera. Muž nabídne ženě rámě a vede ji na parket. Po skončení tance doprovodí tanečník partnerku na místo a za tanec poděkuje. Opustit partnerku na parketu je naprosto neomluvitelné, i kdybychom byli sebevíc zklamáni. Gentleman ovšem zklamání nedá nikdy najevo, a to ani mrknutím oka.
Stejně tak dáma může požádat pána o tanec. Nesluší se dámu odmítnout.

Tanec je dokonce jednou z nejvýhodnějších příležitostí k seznámení. Navázání kontaktu je usnadněno rituálem žádosti o tanec. Nejen konverzace, ale i tanec sám je zvláštním způsobem komunikace. Říká se, že lidé, kteří si rozumějí při tanci, budou si rozumět i jinak. Tanec sám poskytuje jen příležitost, k ničemu ještě nezavazuje.

Jdeme-li ve skupině, pak je povinností pánů požádat o tanec všechny dámy z tohoto okruhu. Přirozeně, že své partnerce se věnujeme nejvíce a nevyznamenáváme svou přízní některou z dalších dam.

Ve vysloveně nočních podnicích, barech a nočních vinárnách, kam chodí jen uzavřené společnosti, nemůže muž požádat o tanec ženu z jiné společnosti. Je-li v nočním podniku osamělá dáma, není to dáma, a buďte připraveni, že od vás očekává něco více a jiného než tanec.

Co je totálně out?

A nakonec tři malá upozornění pro dámy:

  1. Neberte si na ples letní šaty!
  2. Pokud na to nemáte prsa, neberte si odvážný výstřih a ukažte raději záda!
  3. Dobře schovejte nepěstované partie Vašeho těla!

 

PŘEDCHOZÍ                          DALŠÍ

 

 
      

 

 SOCIÁLNÍ SÍTĚ 

Abyste měli přehled o tom, co se u nás děje, můžete si nás najít na sociálních sítích.

Facebook          YouTube

 

RYCHLÝ KONTAKT
zena@explzen.cz

732 858 631
 

Ochrana osobních údajů

       © Excellent Plzeň s.r.o.

 webmaster