Facebook YouTube

 

 

Mít šťastnou dceru je snem každé mámy

 

Marcela Košanová

„Všechno co potřebuji pro život, jsem se naučila v mateřské školce.“, a to je neotřesitelný fakt. Můžeme své dcery naučit nelhat, neubližovat slabším, ctít starší, zdravit, umývat si ruce, převlékat si spodní prádlo, ale ani v jednom případě si nemůžeme být jisté výsledkem. Protože zkušenosti nejsou infekční, mnoho předat svým dcerám nedokážeme.

Víru, životní styl a vztah k mužům si každá dcera uspořádá sama a to bez ohledu na to, co si o tom matka myslí. Je to tak dobře, i když z toho my, matky, máme těžkou hlavu. Neumím si představit, jak by mohla mladá a zamilovaná žena pochopit, že vášnivý a vysportovaný hezoun, jehož obzor končí za dveřmi posilovny, není vhodným partnerem pro život. Zkušenost matky a dobrá rada je hodnocena jako pokus zmařit dceřino štěstí. Každá z nás je dcera a velmi dobře víme, kde naše matky dělaly chyby. Matka dospělé dcery by měla být záchrannou sítí a hřejivou náručí. Své dcery vychováváme svým příkladem. Každá malá holčička chce být jako máma, a když trochu povyroste, snaží se ze všech sil, aby nebyla jako máma. Ukažme svým dcerám, že je život krásný, když žena dokáže být ženou.

Mít úspěšnou a šťastnou dceru je snem každé z nás. Každá matka přesně ví, kde udělala v životě chybu a co se jí díky tomu nepodařilo. Nikdy by se nemělo stát, že si matka udělá ze své dcery nástroj pro splnění svých zmařených ambicí. Žádná z nás by neměla své nenaplněné touhy převlékat do pláštíku pomoci a s větou „já to s tebou myslím dobře“ rvát svou dceru na svou vlastní kolej. Nešťastná dívka se nemůže bránit a snad si i časem podvolí, ale šťastná nikdy nebude. Z průměrné klavíristky mohla být spokojená knihařka, nebo z frustrované učitelky třeba skvělá malířka, ale to v dospělosti už neví, splnila očekávání své matky, která se pro ni „obětovala“. DÍKY MAMI!

Implantovat své dceři pocit, že všichni muži jsou zrádci, kteří jsou na tomto světě proto, aby ženám kazili život, by mělo být trestné! Proč ničit mladým ženám, které jsou na startu, pohled na lásku. Měly bychom pochopit, že naše dcery mají své vlastní životní šance, které využijí podle svého. Život je nádherný i s chybami, které děláme. Neexistuje situace, kterou nelze napravit, to musí dcery vědět.

Svět je kulatý a všechno se neustále opakuje. Za námi stojí nekonečně dlouhá řada žen, které byly dcerami i matkami. Otočte se za sebe, třeba najdete odpověď na svou otázku. Že máte svůj vlastní názor? Že nehodláte opakovat chyby své matky? Že nikdy neuděláte to, co vaše matka? Zvláštní, zřejmě si neuvědomujete, že přemýšlíte jako vaše dcera...

Marcela Košanová
host 8. konference EXCELLENTNÍ ŽENA®

 

      Novinky e-mailem
      Teď už vám neunikne žádná zajímavá akce.
 

Vaše jméno:                          Váš e-mail:                          Kolik je dva krát čtyři? (slovem):                         

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Abyste měli přehled o tom, co se u nás děje,
můžete si nás najít na sociálních sítích.

 

Facebook   YouTube   Instagram  

RYCHLÝ KONTAKT
zena@explzen.cz

732 858 631
 

Ochrana osobních údajů

PODPORUJEME:

Adopce na dálku®

Debashish Chaudhuri

MAMMA HELP

skutečný dárek.cz

       © Excellent Plzeň s.r.o.

 webmaster