Skvělá dámská jízda, která ženám jistě přinesla hodně inspirace, pozitivní energie i řadu AHA momentů – to bylo 14. EXCELLENTNÍ ŽENA®, vzdělávací a zážitková konference v Plzni.
Podle mnoha příznivých ohlasů se povedla, byla zajímavá, pestrá a nebyl čas ani na chvíli nudy. Vzdělávat se je nutné v každém věku, toho si jsou ženy velmi dobře vědomy.
Proto je nenechala chladnými přednáška plzeňského architektka ing. Jana Soukupa nebo herečky Národního divadla Kateřiny Winterové. Velmi ocenily i téma spravedlivého obchodu – Fair Trade – Lenky Dobiáš Černé, a milá byla i přítomnost PhDr. Jeronýma Klimeše, psychologa a velmi vtipného vypravěče. Poté ženy přivítaly Tomáše Pilaře, šéfa plzeňské opery a nakonec Táňu Havlíčkovou, nekonvenční módní návrhářku a stylovou poradkyni. Zpestřením bylo jistě i taneční vystoupení žen z mezigeneračního centra Totem v Plzni.
Měšťanská beseda v Plzni zkrátka patřila celý sobotní den jen ženám. Nikde jinde se v Plzeňském kraji nesejde tolik žen jako na této konferenci. Byl to odpočinkový den pro ženy, které nic nemusely, jen se uvolnit a přijímat pozitivní energii.
A to zdaleka nebylo z nabídky EXCELLENTNÍ ŽENY® všechno. Bohatý byl i doprovodný program, dobré jídlo, líčení, spousta prezentací a dárků, které si ženy odnesly domů. Spontánní a nadšené reakce návštěvnic při odchodu jsou dokladem, že takové setkávání žen má velký společenský význam.
Výborná atmosféra dne byla i zásluhou našich vystavovatelů, kterým patří velký dík. Poděkování patří také partnerům konference, bez nichž by se tato setkání nemohla uskutečnit.
Lektoři konference:
Jíst a žít
Kateřina Winterová
Jak jíst přirozeně a zdravě a zůstat fit do vysokého věku? Je nutné zajímat se o kvalitu potravin, o tradiční vaření? Jak je důležitá ekologie a úcta k přírodě?
„Zdravá krajina, zdravé suroviny, zdravé recepty a zdraví lidé. To je moje filozofie, jíst a žít podle ní můžeme zvládnout všichni,” doplňuje Winterová. Bez přírody by nebyla radost na Zemi, proto se snaží žít s ní v souladu a říká o sobě, že je biomatka.
Myslí si, že trend, kdy se lidé zaměřují na to, co jedí a v jaké kvalitě, sílí. Je to i tím, že Češi jsou národ zahrádkářů?
Kateřina Winterová je herečka, stálá členka činohry Národního divadla a čas na jevišti si užívá. Nejnověji zazářila po boku Jiřího Macháčka v historickém dramatu Toman.
Od roku 2013 moderuje na ČT1 pořad Herbář, magazín o bylinkách a zdravém životním stylu.
Napsala několik knih a kuchařek.
Jak si udržet partnerský vztah
PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.
Proč lidé tolik váhají se svatbou a rozchody jsou tak rychlé, když obojí je rozhodnutí na celý život? Dnešní svět přinášející tolik možností k seznámení jako by nabádal k nestálosti vztahů.
Ale má smysl začínat stále s někým novým? Proč spolu vlastně tolik lidí nevydrží? Je již přežité být v manželství 40, 50 let? A stačí k němu jen láska?
Proč jsou v druhé půli života muži na ženách citově závislí? Otázky, na které určitě dostanete odpověď.
Jeroným Klimeš je dětský a rodinný psycholog, který se zabývá psychologickému poradenství zaměřenému zejména na rodinné vztahy. Psychologii studoval na Filozofické fakultě UK a na University of Texas. V současné době přednáší na Filozofické fakultě a působí jako poradce veřejného ochránce práv. Rodinné a manželské terapii se věnoval také při práci se zájemci o adopce a pěstounskou péči.
Šaty dělají člověka aneb Jak oblékat svoji duši
Táňa Havlíčková
Jste princezna, dáma nebo rebelka?
Naučte se rozumět neverbálním signálům vašeho oblečení a budete kupovat už jen to, co vám sluší a v čem se cítíte skvěle. Objevíte, v čem jste výjimečná, v čem se lišíte od ostatních a co je vaší přirozeností. Sladíte oblečení se svojí duší a konečně se budete cítit ve své kůži.
Táňa Havlíčková je nekonvenční módní návrhářka, která
učí ženy, muže i děti oblékat svou duši. Po úspěšné kariéře módní
návrhářky začala pracovat jako stylová poradkyně, zkoumat, co vlastně
oblečení vysílá a jak s ním pracovat, abychom byli nejen sladěni, hezky
oblečeni, ale hlavně nalezli rovnováhu a harmonii ve svém životě. Ve své
praxi pochopila, že nejsme všichni stejní, a proto se nemůžeme stejně
oblékat.
Plzeň očima Bedřicha Smetany
Ing. arch. Jan Soukup
Jak vypadala Plzeň v letech 1840 – 1843, kdy zde žil a na
premonstrátském gymnáziu studoval mladý Bedřich Smetana, budoucí velký
český skladatel? Jak se žilo v ulici, která dnes nese jeho jméno? Jaké
bylo v 19. století lázeňské centrum staré Plzně na Lochotíně, místo
vlasteneckých setkání a společenského života?
Přednáška o úseku z historie našeho města, kterou si nenechte ujít.
Odborník na historickou architekturu, výtvarné umění a historii, velký znalec plzeňské historie. Angažuje se převážně při obnově historických staveb, zejména církevních. Je předsedou dobrovolných spolků na obnovu památek na Rokycansku, v Plzni a v klášteře Chotěšov. Autor řady výstav s tématikou historických budov a areálů, zabývá se přednáškovou činností a vlastní malířskou tvorbou. Je spoluvlastníkem projekčního podniku Atelier Soukup s.r.o.
Fair Trade - obchod se smyslem pro spravedlnost
Lenka Dobiáš Černá, M.A.
Existuje spravedlivé a etické nakupování? Co je to Fair Trade? Může spotřebitel ovlivnit výrobce na druhém konci světa? Proč je i v 21. století stále normální, že děti místo do školy chodí na pole?
Můžeme i prostřednictvím obchodu vyjádřit svou solidaritu s lidmi v rozvojových zemích? A umožnit jim zůstat ve svém domově a nejít za lepším do Evropy? Spousta otázek, na které dostanete odpověď.
Vystudovala mezinárodní obchod na pražské VŠE a metody odstraňování chudoby na prestižním nizozemském Institutu sociálních studií. Život v rozvojových zemích poznala na vlastní kůži – mj. žila 2roky v Ugandě, kde založila a vedla program Adopce na dálku®
a realizovala výstavbu nemocnice. Pracovala na ministerstvu zahraničních věcí jako vedoucí monitoringu rozvojových projektů ČR. Založila společnost, která dovážela
Fair Trade produkty a prosadila je do firem i obchodních řetězců. Byla zvolena Ikonou města Plzně. Působí jako nezávislá konzultantka a lektorka, specializuje se na partnerství neziskového a komerčního sektoru a fundraising.
Často cestuje, navštívila více než 60 zemí světa.
Žijme operou
MGA. Tomáš Pilař
„Opera hledá jazyk, kterému současný divák rozumí a hlavně ho nesmí nudit.“, říká plzeňský šéf opery. Proč vůbec chodit na operu a jaké zážitky nám může přinést? Jaké jsou v současné době trendy? Historie opery na území Čech sahá již do 17. století - co je na ní tak přitažlivé, že je stále žádoucí a nestárne? Jaké to je hrát operu pod širým nebem?
Nechte si vyprávět, v čem tkví kouzlo a v čem je jedinečná.
Operní režisér, scénograf,výtvarník, v současné době šéf plzeňské opery. Je nejmladším operním režisérem v ČR a dle časopisu Forbes jeden ze 30 nejtalentovanějších mladých Čechů do 30 let. Aktivně se věnuje lektorské a přednáškové činnosti na evropské úrovni. Kromě režie v kamenném divadle připravil i velkolepou Prodanou nevěstu na náměstí v Plzni a jedinečné Noci opery v lochotínském amfiteátru.