11. EXCELLENTNÍ ŽENA v Plzni ... byla excellentní. Blanka Matragi a Roman Šmucler byli hlavními hosty této vzdělávací a zážitkové konference pro ženy.
Měšťanská beseda patřila celý sobotní den jen ženám a praskala ve švech. Zajímavé přednášky, móda, šperky, dobré jídlo a káva - ale hlavně to byl odpočinkový den pro ženy, které nic nemusely, jen se uvolnit a přijímat pozitivní energii.
Nikde jinde se v Plzeňském kraji nesejde tolik žen jako na konferenci EXCELLENTNÍ ŽENA. V sobotu to bylo pojedenácté a opět naprosto vyprodáno.
Pozvání přijali výborní lektoři:
lékař Roman Šmucler přijel s přednáškou o estetické medicíně, historička Dagmar Hudecová a archivář Karel Řeháček přiblížili významné plzeňské ženy 19. století a Michaela Chaloupková, jediná žena v představenstvu ČEZ, hovořila na téma Žena ve světě mužů. Margit Slimáková nadchla ženy skvělou přednáškou o výživě a zdravém způsobu života.
Lesk konferenci dodala Blanka Matragi, světová návrhářka, sklářka, výtvarnice. Žena, která šaty povznesla na umění a obléká nejbohatší ženy světa,
návštěvnice zcela nadchla.
A to zdaleka není z nabídky Excellentní ženy všechno. Bohatý byl i doprovodný program,
dobré jídlo, spousta prezentací a ještě více dárků, které si ženy odnesly domů.
Spontánní a nadšené reakce návštěvnic při odchodu jsou dokladem, že takové
setkávání žen má velký společenský význam.
FOTOGALERIE
Děkujeme za krásné fotografie paní Gabriele Homolové. Její ateliér v Plzni je
vám k dispozici, kontakt na
www.chocophoto.cz
LEKTOŘI
Klíčové aspekty úspěchu
Blanka Matragi
Česká módní návrhářka, výtvarnice, sklářka, akademická malířka. Sebevědomá žena, která šaty povznesla na umění. Každé její šaty jsou originál. Jaké to je šít pro nejbohatší ženy světa? Splnila si všechny své vize? Na co se těší, jaké má plány? Co považuje za svůj největší úspěch? Přednáška, kterou si nemůžete nechat ujít.
V libanonském Bejrútu v roce 1982 otevřela salón „Blanka Haute Couture“ . Dostala se i do královských paláců v Perském zálivu, pro královské rody a manželky ropných magnátů tvoří své unikátní šaty, ve výběrových řízeních svými návrhy často poráží své francouzské a italské kolegy, návrháře nejproslulejších módních domů. Je držitelkou řady mezinárodních ocenění, vydala dvě autobiografické knihy o sobě a své práci, v Obecním domě v Praze má stálou výstavu svých produktů.
Co je in a co už out ve světě estetické medicíny?
Doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.
Jak poznat kvalitu a nenaletět nekvalifikovaným rádobyspecialistům? Jsou trendy a novinky ve vývoji medicíny opravdu tak důležité? Lékaře v jakémkoli oboru bychom si měli vybírat stejně pečlivě jako byt nebo automobil, jak se ale zorientovat v nepřehledné nabídce?
MUDr. Roman Šmucler je stomatolog a specialista v oboru laserové medicíny, průkopník estetické medicíny v ČR. Od roku 2013 je předsedou Společnosti estetické a laserové medicíny ČLS JEP. Věnuje se vědecké činnosti a popularizaci vědy, podílí se na monografiích, televizních a rozhlasových odborných pořadech. Organizuje řadu mezinárodních kongresů a je členem odborných společností doma i v zahraničí. Je majitelem a ředitelem holdingu Asklepion zaměřeného na inovace v medicíně.
Žena ve světě mužů
JUDr. Michaela Chaloupková
Jaké je to být ve vrcholném byznysu sama mezi muži? Musí být stále ve střehu nebo je hýčkána? Je jedinou ženou v představenstvu ČEZ a kvóty na ženy ve vedení firem považuje za nesmysl. A vnímá, že pracovní prostředí, kde jsou ženy, je kultivovanější a krásnější.
Její motto - Kdo je připraven, není ohrožen.
Pochází z Plzně, vystudovala právnickou fakultu ZČU a MBA na University of Pittsburgh, od roku 2003 pracuje pro společnost ČEZ,
a.s. Vypracovala se až na pozici ředitelky divize Správa. Zodpovídá za
nákup služeb a materiálu potřebných pro výstavbu, provoz a údržbu
elektráren, distribučních sítí, pro těžbu uhlí vč. zadávání veřejných zakázek
a řízení personalistiky Skupiny ČEZ. Má pod sebou tým více než 500 lidí.
Věnuje problematice CSR udržitelného podnikání, podílí se na práci platformy Byznys pro společnost. V roce 2016 se obsadila 3. místo v žebříčku 25 žen českého byznysu. Pravidelně
se objevuje v žebříčku 50 nejvlivnějších žen v ČR.
Věnuje se mentoringu v programu Odyssey podporující ženské manažerské talenty a v mentoringovém programu Together2grow.
Zdravá výživa pro každého
PharmDr. Margit Slimáková
„Základem zdraví není farmakoterapie, ale kvalitní strava, zdravý životní styl a dobrá nálada“, říká nejvýraznější česká specialistka na výživu a zdravotní prevenci.
Proč je třeba zdravě jíst a jak to v pohodě zvládat i bez počítání kaloriíí? Jaké jsou nejběžnější výživové omyly a nejlepší výživová doporučení? Jak zdraví podporovat i mimo výživu a jak to vše zvládat v běžném životě?
Zdravý talíř jako nástroj pro pohodové a individuální sestavení jídelníčku.
Vystudovala farmacii a dietologii v USA, pracovala v Německu, Číně, Francii a USA. Ve své práci využívá osvědčené poznatky se všech oblastí medicíny a klade velký důraz na zdravotní prevenci. Pravidelně publikuje a přednáší, organizuje semináře.
Po delších pobytech v Německu a Číně žije nyní s rodinou v Praze. Je maminkou tří dětí, podporuje zavedení výuky zdravé výživy do škol, přirozené terapeutické metody a možnost svobodné volby v očkování.
Plzeňské ženy významné, zasloužilé i zajímavé ((1840-1939)
PhDr. Dagmar Hudecová
PhDr. Karel Řeháček
Ve 2. polovině 19. století opouštějí ženy ve zvýšené míře soukromí vlastních domovů a začínají se aktivně angažovat ve veřejné sféře. Jak se na tomto procesu podílely Plzeňačky? Ve kterých oborech nalézaly uplatnění a jaký byl jejich příspěvek ke změně společenského postavení žen?
Dagmar Hudecová je historička, která se zabývá především regionálními novodobými dějinami. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, více než 10 let působila na různých středních školách v Plzni, pracovala ve Státním oblastním archivu v Plzni, ve Výzkumném ústavu pedagogickém v Praze, ale většinu svého profesního života se věnovala pregraduálnímu vzdělávání historiků a postgraduálnímu vzdělávání učitelů dějepisu. Je autorkou mnoha publikací, řady studií a článků v odborném tisku.
Karel Řeháček je archivář Státního oblastního archivu v Plzni a pedagog katedry historie Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Odborně se zaměřuje především na dějiny česko-německého soužití na západě Čech v 19. a 20. století (menšiny, menšinové školství a spolky, poválečné osudy obyvatelstva německé národnosti a konfiskace jeho majetku), na politické a sociální dějiny Plzně a západních Čech v letech 1914–1938 a na významné osobnosti dějin regionu.