Facebook YouTube Instagram

 

 

14. EXCELLENTNÍ ŽENA

30. března 2019, Měšťanská beseda Plzeň

Skvělá dámská jízda, která ženám jistě přinesla hodně inspirace, pozitivní energie i řadu AHA momentů – to bylo 14. EXCELLENTNÍ ŽENA®, vzdělávací a zážitková konference v Plzni.

Podle mnoha příznivých ohlasů se povedla, byla zajímavá, pestrá a nebyl čas ani na chvíli nudy. Vzdělávat se je nutné v každém věku, toho si jsou ženy velmi dobře vědomy. Proto je nenechala chladnými přednáška plzeňského architektka ing. Jana Soukupa nebo herečky Národního divadla Kateřiny Winterové. Velmi ocenily i téma spravedlivého obchodu – Fair Trade – Lenky Dobiáš Černé, a milá byla i přítomnost PhDr. Jeronýma Klimeše, psychologa a velmi vtipného vypravěče. Poté ženy přivítaly Tomáše Pilaře, šéfa plzeňské opery a nakonec Táňu Havlíčkovou, nekonvenční módní návrhářku a stylovou poradkyni. Zpestřením bylo jistě i taneční vystoupení žen z mezigeneračního centra Totem v Plzni.

Měšťanská beseda v Plzni zkrátka patřila celý sobotní den jen ženám. Nikde jinde se v Plzeňském kraji nesejde tolik žen jako na této konferenci. Byl to odpočinkový den pro ženy, které nic nemusely, jen se uvolnit a přijímat pozitivní energii. A to zdaleka nebylo z nabídky EXCELLENTNÍ ŽENY® všechno. Bohatý byl i doprovodný program, dobré jídlo, líčení, spousta prezentací a dárků, které si ženy odnesly domů. Spontánní a nadšené reakce návštěvnic při odchodu jsou dokladem, že takové setkávání žen má velký společenský význam.

Výborná atmosféra dne byla i zásluhou našich vystavovatelů, kterým patří velký dík. Poděkování patří také partnerům konference, bez nichž by se tato setkání nemohla uskutečnit.


 

Konference-fotogalerie


 

Lektoři konference:

 

Jíst a žít
Kateřina Winterová

Kateřina WinterováJak jíst přirozeně a zdravě a zůstat fit do vysokého věku? Je nutné zajímat se o kvalitu potravin, o tradiční vaření? Jak je důležitá ekologie a úcta k přírodě? „Zdravá krajina, zdravé suroviny, zdravé recepty a zdraví lidé. To je moje filozofie, jíst a žít podle ní můžeme zvládnout všichni,” doplňuje Winterová. Bez přírody by nebyla radost na Zemi, proto se snaží žít s ní v souladu a říká o sobě, že je biomatka. Myslí si, že trend, kdy se lidé zaměřují na to, co jedí a v jaké kvalitě, sílí. Je to i tím, že Češi jsou národ zahrádkářů?

Kateřina Winterová je herečka, stálá členka činohry Národního divadla a čas na jevišti si užívá. Nejnověji zazářila po boku Jiřího Macháčka v historickém dramatu Toman. Od roku 2013 moderuje na ČT1 pořad Herbář, magazín o bylinkách a zdravém životním stylu. Napsala několik knih a kuchařek.

 

Jak si udržet partnerský vztah
PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

Jeroným KlimešProč lidé tolik váhají se svatbou a rozchody jsou tak rychlé, když obojí je rozhodnutí na celý život? Dnešní svět přinášející tolik možností k seznámení jako by nabádal k nestálosti vztahů. Ale má smysl začínat stále s někým novým? Proč spolu vlastně tolik lidí nevydrží? Je již přežité být v manželství 40, 50 let? A stačí k němu jen láska? Proč jsou v druhé půli života muži na ženách citově závislí? Otázky, na které určitě dostanete odpověď.

Jeroným Klimeš je dětský a rodinný psycholog, který se zabývá psychologickému poradenství zaměřenému zejména na rodinné vztahy. Psychologii studoval na Filozofické fakultě UK a na University of Texas. V současné době přednáší na Filozofické fakultě a působí jako poradce veřejného ochránce práv. Rodinné a manželské terapii se věnoval také při práci se zájemci o adopce a pěstounskou péči.

 

Šaty dělají člověka aneb Jak oblékat svoji duši
Táňa Havlíčková

Táňa HavlíčkováJste princezna, dáma nebo rebelka? Naučte se rozumět neverbálním signálům vašeho oblečení a budete kupovat už jen to, co vám sluší a v čem se cítíte skvěle. Objevíte, v čem jste výjimečná, v čem se lišíte od ostatních a co je vaší přirozeností. Sladíte oblečení se svojí duší a konečně se budete cítit ve své kůži.

Táňa Havlíčková je nekonvenční módní návrhářka, která učí ženy, muže i děti oblékat svou duši. Po úspěšné kariéře módní návrhářky začala pracovat jako stylová poradkyně, zkoumat, co vlastně oblečení vysílá a jak s ním pracovat, abychom byli nejen sladěni, hezky oblečeni, ale hlavně nalezli rovnováhu a harmonii ve svém životě. Ve své praxi pochopila, že nejsme všichni stejní, a proto se nemůžeme stejně oblékat.

 


Plzeň očima Bedřicha Smetany
Ing. arch. Jan Soukup

Jan SoukupJak vypadala Plzeň v letech 1840 – 1843, kdy zde žil a na premonstrátském gymnáziu studoval mladý Bedřich Smetana, budoucí velký český skladatel? Jak se žilo v ulici, která dnes nese jeho jméno? Jaké bylo v 19. století lázeňské centrum staré Plzně na Lochotíně, místo vlasteneckých setkání a společenského života?
Přednáška o úseku z historie našeho města, kterou si nenechte ujít.

Odborník na historickou architekturu, výtvarné umění a historii, velký znalec plzeňské historie. Angažuje se převážně při obnově historických staveb, zejména církevních. Je předsedou dobrovolných spolků na obnovu památek na Rokycansku, v Plzni a v klášteře Chotěšov. Autor řady výstav s tématikou historických budov a areálů, zabývá se přednáškovou činností a vlastní malířskou tvorbou. Je spoluvlastníkem projekčního podniku Atelier Soukup s.r.o.

 

Fair Trade - obchod se smyslem pro spravedlnost
Lenka Dobiáš Černá, M.A.

Lenka Dobiáš ČernáExistuje spravedlivé a etické nakupování? Co je to Fair Trade? Může spotřebitel ovlivnit výrobce na druhém konci světa? Proč je i v 21. století stále normální, že děti místo do školy chodí na pole? Můžeme i prostřednictvím obchodu vyjádřit svou solidaritu s lidmi v rozvojových zemích? A umožnit jim zůstat ve svém domově a nejít za lepším do Evropy? Spousta otázek, na které dostanete odpověď.

Vystudovala mezinárodní obchod na pražské VŠE a metody odstraňování chudoby na prestižním nizozemském Institutu sociálních studií. Život v rozvojových zemích poznala na vlastní kůži – mj. žila 2 roky v Ugandě, kde založila a vedla program Adopce na dálku® a realizovala výstavbu nemocnice. Pracovala na ministerstvu zahraničních věcí jako vedoucí monitoringu rozvojových projektů ČR. Založila společnost, která dovážela Fair Trade produkty a prosadila je do firem i obchodních řetězců. Byla zvolena Ikonou města Plzně. Působí jako nezávislá konzultantka a lektorka, specializuje se na partnerství neziskového a komerčního sektoru a fundraising. Často cestuje, navštívila více než 60 zemí světa.

 

Žijme operou
MGA. Tomáš Pilař

Tomáš Pilař„Opera hledá jazyk, kterému současný divák rozumí a hlavně ho nesmí nudit.“, říká plzeňský šéf opery. Proč vůbec chodit na operu a jaké zážitky nám může přinést? Jaké jsou v současné době trendy? Historie opery na území Čech sahá již do 17. století - co je na ní tak přitažlivé, že je stále žádoucí a nestárne? Jaké to je hrát operu pod širým nebem? Nechte si vyprávět, v čem tkví kouzlo a v čem je jedinečná.

Operní režisér, scénograf,výtvarník, v současné době šéf plzeňské opery. Je nejmladším operním režisérem v ČR a dle časopisu Forbes jeden ze 30 nejtalentovanějších mladých Čechů do 30 let. Aktivně se věnuje lektorské a přednáškové činnosti na evropské úrovni. Kromě režie v kamenném divadle připravil i velkolepou Prodanou nevěstu na náměstí v Plzni a jedinečné Noci opery v lochotínském amfiteátru.


 

 

Partneři

ČSOB Skupina ČEZ Arberlad - Bavorský les
Dowe Květinářství Valentová Koření od Antonína
Výtvarno Sonnentor Vítaný host
Fair Trade AG25 China Care
Svět kvítek Foto Vlčková Auto Šmucler
Best of Magazín Madam Business Bohemia Sekt
Inca Collagen Veera Harmony Nosková Hana Stejskalová
 

Vystavovatelé

Krása na míru Benzi Životní mapy
Doptra Optik Tony Bennett Tiande
My pled Darovanský dvůr Biorganica
Metabolic Balance LavaNew Marmeláda z Pošumaví
Wlinie Paní Dýně Tepané šperky
Vorwerk LifeFood Waterdrop
RYOR Moravité  
 

 

   

 

 

 

 

 

       © Excellent Plzeň s.r.o.        

 webmaster