Facebook YouTube Instagram

 

 

16. EXCELLENTNÍ ŽENA®

9. dubna 2022, Měšťanská beseda Plzeň

Sobotní den patřil již pošestnácté všem ženám, které si udělaly čas jen na sebe, které nechtějí ustrnout a vzdělávání považují za nutnost dnešní doby. Vyprodaná konference svědčila o tom, že takových žen je stále více a nemají ani problém přijet do Plzně i z větší dálky. Den to byl poučný, vzdělávací i humorný. Ženy přišly dobře naladěné a odcházely rozesmáté. Velké poděkování patří všem našim příznivcům, partnerům a vystavovatelům, bez kterých bychom tuto akci nemohli uskutečnit.

Nikde jinde se v Plzeňském kraji nesejde tolik žen jako na konferenci EXCELLENTNÍ ŽENA®.

Dle příznivých ohlasů jsme vybrali skvělé lektory – charismatický armádní generál Petr Pavel a jeho těžké téma o bezpečnosti v Evropě, MUDr. Jana Vyskočilová ze spánkové laboratoře a stále optimistická cukrářka Mirka van Gils Slavíková. Na Island nás pozvala honorární konzulka JUDr. Klára Dvořáková a do prevence našeho zdraví nás zasvětil MUDr. Petr Hora. Bonbónkem dne bylo taneční vystoupení Michaely a Evžena Krejčíkových, kteří nás pozvali do tanečních pro dospělé.

Nechyběla ani pomoc potřebným – tentokrát pro stacionář Domovinka v Plzni, které pro seniory potřebují speciální polohovací křesla. Přispěly ženy i náš hlavní partner ČSOB. Oblastní ředitelka ČSOB RET DISTRIBUCE, Jihozápad, Ilona SCHWARZOVÁ předala Domovince šek na částku . Za to patří všem zúčastněným opravdu velké poděkování.

Bohatý doprovodný program, spousta dárků, občerstvení - ani toto vše nechybělo ...

 

Konference-fotogalerie Konference-fotogalerie

 

 

 

Lektoři konference:


Česko v (ne)bezpečné Evropě
Armádní generál Petr Pavel

Petr Pavel „V době, kterou považujeme za mír, jsme objekty velice intenzivního informačního a kybernetického působení,“ říká Petr Pavel. Kde se dnešní společnost a politika nachází a kam dále směřuje? V jakém stavu je naše armáda? Je důležité být členem NATO nebo se ubráníme sami? Jaká jsou současná rizika v Evropě a jak jim čelit? Závažné otázky, na které určitě dostanete odpověď.

V čele české armády stál v letech 2012 až 2015. Byl účastníkem několika zahraničních vojenských misí a za vykonané hrdinské činy obdržel řadu vyznamenání AČR i nejvyšší vyznamenání Francie a USA. V roce 2003 zastupoval českou armádu v americkém štábu protiteroristické operace Trvalá svoboda, v letech 2015-2018 byl předsedou Vojenského výboru NATO.  Od svého odchodu do zálohy se věnuje přednáškám a popularizaci otázek bezpečnosti, obrany a zahraniční politiky. Založil spolek Pro bezpečnou budoucnost a iniciativu Spolu silnější, která pomáhá lidem v tomto mimořádném období.


Cukrářka na cestách
Mirka van Gils Slavíková

Mirka van Gils Slavíková Cukrařině zasvětila celý život, je to její láska i vášeň. Jak její práci ovlivnilo cestování po celém světě? Měla a má stále sladký život? Co se peče ve světě a jsou pro ní důležité staré recepty po babičce? Co je to slovanská pohostinnost a jak sladké ovlivňuje komunikaci? Sladká beseda s touto zajímavou ženou, která cukrařinu povýšila na umění.

Přední česká cukrářka a foodstylistka, pochází z Plzně. Začínala v Praze, po emigraci pracovala v Německu, Jihoafrické republice, USA, Francii, Švýcarsku a Nizozemsku, kde nyní žije. Je držitelkou řady ocenění z mezinárodních soutěží. Napsala 5 knih a od ledna ji můžeme pravidelně vídat na ČT 1 v nedělní televizní show o pečení.


Zdraví máme ve vlastních rukách
MUDr. Petr Hora, MBA

MUDr. Petr Hora, MBA Centrum precizní 5P medicíny využívá poznatků lékařského výzkumu posledních dvou desetiletí – analýzy DNA lidského genomu neboli genomiky, vyšetření střevních baktérií a jejich funkce - mikrobiomu, detekci potravinových alergií a intolerancí i dalších testů včetně epigenomických. Jaký dopad má střevní mikrobiom na naše zdraví a nemoci? Může změna životního stylu včetně stravování oddálit vznik a rozvoj civilizačních chorob?

Začínal jako anesteziolog, pracoval jako intenzivista ve FN Plzeň a také několik let létal vrtulníkem  zachraňovat lidské životy. Dnes se věnuje na rodinné klinice MEDICAL BEAUTY v Plzni tzv. precizní 5P medicíně. 5P představuje 5 klíčových charakteristik poskytované péče, která je Personalizovaná, Prediktivní, Preventivní, Participativní a Permanentní.


Island (nejen) pro začátečníky
JUDr. Klára Dvořáková

Klára Dvořáková Kdy, jak a proč cestovat na Island? Co si zabalit na cestu? Co vyzkoušet a na co si nechat zajít chuť? Proč měl Island první prezidentku na světě, pandemií jej provedla premiérka a i v Česku jej zastupuje žena? A jaké jsou vazby mezi Islandem a Českem? Odpovědi se dozvíme od nové honorární konzulky Islandu v České republice.

Jako jediná dnes v Česku oficiálně zastupuje Island. Jejím úkolem je pomáhat Islanďanům v nouzi, ale také podporovat islandsko-české obchodní a kulturní vztahy. Lezla po horách a cestovala po světě. Spoluzaložila Český spolek horských průvodců. Stala se předsedkyní skupiny právních expertů Mezinárodní horolezecké federace. Napsala knihu Cestovní právo a v této oblasti je uznávanou odbornicí. V době koronaviru jako advokátka pomáhala podnikatelům v cestovním ruchu přežít.


Jak můžeme ovlivnit kvalitu spánku?
MUDr. Jana Vyskočilová

MUDr. Jana Vyskočilová Proč je spánek pro život důležitý? Jaké jsou nejčastější poruchy spánku? Partner říká, že chrápu, je to jen „kosmetická vada“ nebo se může jednat o nemoc? Jak probíhá vyšetření ve spánkové laboratoři? Co si mám představit pod pojmem spánková apnoe, jaká jsou její rizika a jaká je léčba? Toto jsou základní otázky, na které se pokusíme během přednášky odpovědět.

MUDr. Jana Vyskočilová se věnuje spánkové medicíně cca od roku 1994, kdy začala budovat spánkovou laboratoř ve FN Plzeň. Z ní později vzniklo v té době největší spánkové centrum v republice. Tři roky vedla spánkové centrum v Sächsische Schweiz Klinik Sebnitz. V roce 2013 začala pracovat jako hlavní lékařka v EUC klinice Plzeň, kde vybudovala ambulantní spánkovou laboratoř. Je předsedkyní České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu.

 

 

 

PROGRAM

 

8.15 - 9.15 Registrace účastnic, ranní občerstvení
   
9.15 Zahájení konference

Anna Šperlová, koordinátorka konference

Lenka Dobiáš Černá, moderátorka

   
9.30 - 10.15 Jak můžeme ovlivnit kvalitu spánku?

MUDr. Jana Vyskočilová, expertka na spánkovou medicínu 

   
10.15 - 11.00 Island (nejen) pro začátečníky

JUDr. Klára Dvořáková, honorární konzulka Islandu v ČR

   
11.00 - 11.15 Přestávka
   
11.15 - 12.00 Cukrářka na cestách

Mirka van Gils Slavíková, přední česká cukrářka a foodstylistka

   
12.00 - 13.30 Polední občerstvení
   
13.30 - 13.45 Představujeme vám...
   
13.45 - 14.45 Česko v (ne)bezpečné Evropě

Armádní generál Petr Pavel, expert na bezpečnost a zahraniční politiku

   
14.45 - 15.15 Coffee Break
   
15.15 - 16.15 Zdraví máme ve vlastních rukách

MUDr. Petr Hora, MBA

   
16.15 - 17.00

Losování vizitek účastnic konference o zajímavé ceny
Závěrečné slovo a rozloučení
Dárek pro ženy jako poděkování za účast na konferenci

   
Změna programu vyhrazena.

 

 


Partneři

ČSOB Arberlad - Bavorský les KLUB DONNA
LifeFood D.A.S Inca Collagen
Koření od Antonína Sonnentor Magnolie
Bohemia Sekt Arnie`s  
 

Vystavovatelé

RYOR Yourway Shoes Vinařství Hort
Konstantinovy lázně Doptra Optik Marmeláda z Pošumaví
Perfect World My pled Tepané šperky
Dárečky od Verči Fialová Zinzino
Darovanský dvůr Thermomix od Leni Just
Iva Marková Harmonelo Angel Aroma relaxaxe
 

 

 

 

       © Excellent Plzeň s.r.o.        

 webmaster