Která z žen chtěla zažít nevšední zážitkový den a zvolila si 13. konferenci EXCELLENTNÍ ŽENA, určitě neprohloupila. Soudíme tak podle mnoha příznivých ohlasů, které jsme dostali.
Vzdělávat se je nutné v každém věku, toho si jsou ženy velmi dobře vědomy.
Proto je nenechala chladnými přednáška paní MUDr. Gallové-Ulčové nebo JUDr. Lenky Bradáčové.
Velmi ocenily i pana plukovníka Eduarda Stehlíka, milá byla i přítomnost pana biskupa Tomáše Holuba.
A pak ženy přivítaly jako milé osvěžení konference paní Chantal Poullain, dámu s francouzskou elegancí. Milou, bezprostřední, povídavou...
Dámy popíjely kávu, nechávaly si namasírovat ruce, ochutnávaly a nakupovaly produkty od našich partnerů u prezentací. A také dostávaly dárky, naobědvaly se v restauraci a o coffee breaku nechyběla sladkost ke kávě.
Výborná atmosféra dne byla zcela jistě i zásluhou našich vystavovatelů, kterým patří velký dík. Poděkování patří také partnerům konference, bez nichž by se tato setkání nemohla uskutečnit.
Lektoři konference:
Žena s francouzskou elegancí
Chantal Poullain
Šarm a elegance, hluboký charismatický hlas - to je pro nás Chantal Poullain.
Herečka francouzského původu, vystudovala divadelní akademii v Ženevě,
poté studovala v Anglii, hrála v několika francouzských a švýcarských
filmech. Hraje v několika českých divadlech, ale také zpívá tradiční
francouzské šansony s šarmem jí vlastním. V roce 1993 založila Nadaci
Archa Chantal, která se zaměřuje na zlepšení prostředí v dětských
nemocnicích a léčebnách.
Kromě zajímavého vyprávění určitě paní Chantal
všechny dámy potěší i zpěvem.
100 let republiky aneb Kde domov můj...
plk.gšt. PhDr. Eduard Stehlík
Jak vznikala naše republika před 100 lety? Jakou úlohu sehrály
legie za 1. světové války? Vážíme si svých hrdinů? A jsou Češi vůbec
hrdinové? . Zaposlouchejme se do fundovaného vyprávění významného
vojenského historika, ve kterém ožijí pohnuté osudy našich dědů a
pradědů. I díky jejich statečnosti, jež je často vedla k obětem
nejvyšším, můžeme dnes žít ve svobodné zemi.
Jako historik a publicista se zaměřuje na novodobé československé vojenské dějiny, zejména na období 1914 - 1956. Řídí odbor pro válečné veterány na ministerstvu obrany a je předsedou rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Je čestným občanem Lidic. Napsal desítky odborných studií a popularizačních knih. Spolupracuje s Českou televizí, zejména na pořadu Historický magazín.
Vnímání spravedlnosti
JUDr. Lenka Bradáčová Ph.D.
Nejvlivnější žena České republiky, Cattani v sukních či nekompromisní a
neúplatná bojovnice proti zločinu – Lenka Bradáčová si vysloužila řadu
různých přízvisek. Především je ale pražskou vrchní státní zástupkyní. Je absolventkou Právnické fakulty UK v Praze. Právnickou kariéru začala čekatelskou praxí u Okresního státního zastupitelství v Litoměřicích, o dva roky později ji ministr spravedlnosti jmenoval náměstkyní Krajského státního zástupce v Ústí na Labem. V roce 2012 byla jmenována Vrchní státní zástupkyní v Praze. V letech 2008-2013 stála v čele Unie státních zástupců. Za zásluhy o Unii byla v roce 2014 oceněna zvolením čestnou prezidentkou Unie. Je členkou rekodifikační komise pro trestní právo procesní a členkou Rady pro mediaci a probaci. Absolvovala množství zahraničních stáží a pravidelně se věnuje přednáškové činnosti.
Žena může kvést v každém věku
Prof. MUDr. Zdenka Ulčová-Gallová, DrSc.
Menopauza, klimakterium – období změny v životě každé ženy. Jaký vliv má na kvalitu života moderní ženy? Může toto období sama ovlivnit svým způsobem života nebo je vše dané? Co se děje s tělem? Jak je důležitá fyzická aktivita a co na to psychika? Přednáška prozkoumá ženu ze všech úhlů z pohledu gynekologie od narození až po vyšší věk.
MUDr. Zdenka Ulčová-Gallová je mezinárodně uznávaná vědecká pracovnice a lékařka. V oblasti snížené plodnosti páru je jedinou odbornicí v ČR, která se tématu věnuje z pohledu gynekologie-porodnictví a klinické imunologie. Výsledky její práce byly oceněny řadou mezinárodních uznání. Své zkušenosti získala praxí nejen u nás, ale i v zahraničí – působila na stážích Itálii, Bulharsku, Japonsku, USA, Dánsku a v dalších zemích.
Biskup (nejen) na snowboardu
Mons. Tomáš Holub, plzeňský sídelní biskup
Co dala Tomáši Holubovi éra v armádě? Jak se člověk vyrovná se situací, kdy je dnes a denně konfrontován se smrtí? Kdy mu šlo o život? Co radil ministrům obrany? Jaká byla jeho úloha na mírových misích ve válečných oblastech v bývalé Jugoslávii a Iráku? Jak se mu nyní žije v Plzni a jak vnímá měnící se svět?
Vystudoval teologii a filosofii a brzy poté, co se stal knězem, vstoupil do armády jako první český vojenský kaplan, následně se stal hlavním kaplanem Armády České republiky a byla mu propůjčena hodnost plukovníka.
Čtyři roky pak působil jako generální sekretář České biskupské konference v Praze, než ho papež František jmenoval plzeňským sídelním biskupem.
Je také velký sportovec, absolvoval i seskok padákem a napsal knihu Biskup na snowboardu.